tel: 48 610 19 21 e-mail: pspparznice@hot.pl

Aktualności / Przedszkole

Aktualności

2024-04-15

Innowacja Pedagogiczna "Z plecakiem przez świat"

Dzieci z grupy Misie i Biedronki wybrały się w podróż do Wielkiej Brytanii. Dzieci dowiedziały się, że w tym kraju jest król. Poznaliśmy flagę, hymn i brytyjską pogodę. Mieliśmy okazję zobaczyć najważniejsze i najciekawsze zabytki. Największe wrażenie na dzieciach zrobił zamek Windsor i piętrowe autobusy. Na końcu podróży urządziliśmy sobie tradycyjne "tea time". Przedszkolaki poznały rodzaje i pochodzenie herbaty.

czytaj więcej
2024-04-08

Lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych

Szanowni Rodzice,

Poniżej publikujemy listę kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do oddziałów przedszkolnych w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Parznicach na rok szkolny 2024/2025.

Lista kandydatów przyjętych.pdf

Lista kandydatów nieprzyjętych.pdf

czytaj więcej
2024-03-28

Są takie Święta raz do roku...

27 marca w naszej szkole odbył się apel przybliżający tradycje i zwyczaje wielkanocne. Uczniowie i przedszkolaki pod opieką wychowawców i nauczycieli  poprzez śpiew i recytację wprowadzili społeczność szkolną w świąteczny, wielkanocny nastrój. 

Na uroczystości  obecny był wójt gminy Kowala p. Dariusz Bulski, który złożył serdeczne życzenia wszystkim obecnym. Do życzeń przyłączyli się dyrektor szkoły p. Jacek Jóźwiak oraz wicedyrektor p. Anita Kaczówka - Węgrzyn, którzy składając moc serdeczności na dłonie zebranych, życzyli im i ich najbliższym zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych.

czytaj więcej
2024-03-26

Dzień Wody

Światowy Dzień Wody przypadający na 22 marca to święto najcenniejszego płynu na Ziemi. 

Woda jest nam niezbędna do życia. Nie moglibyśmy cieszyć się życiem i światem, jaki znamy, bez obecności wody. O wodę więc trzeba dbać, oszczędzać, dobrze ją wykorzystywać.

Tego wszystkiego dowiedziały się dzieci z naszego przedszkola podczas obchodów Dnia Wody. 

czytaj więcej
2024-03-21

Witaj Wiosno! Żegnaj Zimo!

"Marzanno, Marzanno, odejdź już prosimy
Nie chcemy już więcej żadnych śladów zimy!
Niech odejdą z Tobą mrozy oraz chłody,
O powrocie zimy, nie może być mowy!"

Tymi słowami nasze przedszkolaki 21 marca pożegnały zimę, a powitały nowa porę roku- długo wyczekiwaną Wiosnę!
Już z samego rana Pani Wiosna, ubrana w piękną suknię i kapelusz w kwiaty, przywitała wszystkie dzieci z przedszkola, przygotowując dla nich rozmaite zabawy i zagadki. Dzieci dowiedziały się, jakie są zwiastuny wiosny i gdzie należy ich szukać. Przedszkolaki wykonały dla Pani Wiosny piękny, kolorowy dywan, wykonały wiosenne prace plastyczne, a także wybrały się na wiosenny pochód z Marzanną. W kolorowymi gaikami w rękach, kolorowym transparentem i piosenką na ustach oznajmiły pobliskim mieszkańcom, że wiosna zawitała w nasze okolice. Jak wiadomo wiosną przyroda budzi się do życia i nasze przedszkolaki dzięki uprzejmości p. Agnieszki, mogły zobaczyć świeżo wyklute kurczaczki i piękne króliczki. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że wiosna zawita do nas na dobre! 

21 marca to także Światowy Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Przedszkolaki poprzez założenie kolorowych skarpet, nie do pary, okazały solidarność oraz akceptację dla osób chorych na Zespół Downa.

Link do krótkiej relacji: https://youtu.be/OAEroK6D6YQ

czytaj więcej
2024-03-11

Dzień Kobiet- niech każdy się dowie, że dzisiaj Święto Dziewczynek...

                  „ Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy. 
                  I pierwszy promień bliskiej wiosny. 
                  Dzień bez kłopotów i bez trosk. 
                  Dużo radości. 

                  Dla mamy, Pani, dla dziewczynek, 
                  W domu, w przedszkolu, na wycieczce. 
                  Każdego dnia dobry uczynek - 
                  To jest od chłopców upominek".

Z okazji Dnia Kobiet wszystkim Kobietom Małym i tym troszkę starszym, składamy najlepsze życzenia, dużo uśmiechu na co dzień i radości płynącej z każdego dnia! Wszystkiego najlepszego drogie Panie! 

W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez wesołych zabaw, konkursów, cukierków, drobnych upominków i kwiatów... 
Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi dżentelmeni, byli przemili, uczynni i sympatyczni:)

czytaj więcej
2024-03-04

Wyjście na spektakl "Alicja w krainie czarów"

27 lutego 2024r. dzieci z grupy Biedronki, Jeżyki, Misie a także Pszczółki wybrały się wraz z Wychowawczyniami  do Urzędu Miasta w Radomiu na musical „Alicja w Krainie Czarów”, który został  przygotowany przez aktorów z Teatru Muzycznego Forte z Wrocławia.
,,Alicja w krainie czarów” to przepiękna opowieść o przygodach dziewczynki, która trafiła do magicznego świata. Zmieniała rozmiary, spotykała niezwykłe zwierzęta, bywała również w niebezpieczeństwie. Jest to opowieść, która rozwija wyobraźnię i wzbudza wiele emocji, dodaje odwagi, aby kroczyć przez życie pewnie i nie poddawać się.
Dużym atutem spektaklu były przestrzennie rozbudowane kostiumy oraz towarzysząca grze aktorów energiczna muzyka. Wyjazd na pewno zachęcił dzieci do obcowania ze sztuką teatralną a także rozwinął umiejętności społeczne zachowania się w teatrze, a także przestrzeni publicznej.

czytaj więcej
2024-02-16

Dzień kota

16 lutego obchodziliśmy nietypowe święto – Światowy Dzień Kota. W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół. Zajęcia miały na celu rozwijanie empatii, uwrażliwienie na potrzeby zwierząt. Podczas zajęć dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje różnych kotów, rozwiązywały zagadki, słuchały ciekawostek. Aktywnie uczestniczyły w zabawach, pokonując tor przeszkód w kocim stylu. Na zakończenie pomalowały portret kota. Dzień dzisiejszy był pełen wrażeń :)

czytaj więcej
2024-02-15

Dzień Babci i Dziadka

15 lutego do naszego przedszkola zawitali niezwykle wyczekiwani goście- kochane Babcie i niezastąpieni Dziadkowie. Tego dnia w każdej z grup odbyła się uroczysta akademia, podczas której wnuki mogły zaprezentować swoje umiejętności, powiedzieć piękny wierszyk, zaśpiewać piosenkę, zatańczyć, a przede wszystkim podziękować za opiekę i miłość, jaką dziadkowie otaczają swoje wnuki każdego dnia. Nie bez powodu ktoś kiedyś powiedział, że " Bóg nie mógł być wszędzie, dlatego stworzył babcię i dziadka". Na naszych kochanych Seniorów czekał również słodki poczęstunek
i piękne prezenty przygotowane przez dzieci. Bardzo miło było nam Was gościć Drodzy Dziadkowie! [...]

Wszystkim Kochanym Babciom i Dziadziusiom, z okazji ich pięknego święta składamy najserdeczniejsze życzenia. Przede wszystkim zdrowia, uśmiechu na twarzy i pociechy z wnuków! 

Sto lat życzą Przedszkolaki, Dyrekcja, Wychowawcy oraz Pracownicy PSP w Parznicach.
 

czytaj więcej
2024-02-14

Walentynki

"Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"

14 lutego- Dzień Świętego Walentego, był dla dzieci z naszego przedszkola prawdziwym dniem przyjaźni i okazywania sympatii. Dziś przedszkolaki miały możliwość poznać specyfikę tego święta. Dzieci dowiedziały się kim był Św. Walenty, poznały tradycję obchodzenia tego święta w Polsce i innych krajach. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, wykonywały walentynkowe prace plastyczne. Był to dzień miłych wrażeń. Zajęcia tego dnia ukierunkowane były na takie pojęcia jak: szczęście, miłość, przyjaźń. Wspólnie spędzony czas w walentynkowym klimacie sprzyjał prowadzeniu z dziećmi rozmów na temat znaczenia uczuć w naszym codziennym życiu.

czytaj więcej
2024-02-12

Tłusty Czwartek

Wszelkie diety dziś na boku,
Tłusty czwartek jest raz w roku!

Tłusty Czwartek w naszym przedszkolu był dniem bardzo słodkim. To niewątpliwie święto wszystkich łasuchów. Dzieci dowiedziały się kiedy wypada tłusty czwartek i co to za święto. Skąd wzięła się tradycja Tłustego Czwartku i dlaczego jemy w tym dniu pączki lub faworki. Dzieci brały udział w wielu zabawach, grach i łamigłówkach związanych z pączkami, wykonały prace plastyczne w postaci pączków oraz oponek, które starannie ozdobiły. Oczywiście najważniejszym momentem dnia była degustacja pysznych pączków.

czytaj więcej
2024-02-04

Wizyta Seniorów z Klubu Seniora

Dnia 31 stycznia dzieci z oddziałów przedszkolnych miały przyjemność gościć Seniorów z gminy Kowala. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały bajek z dzieciństwa naszych wspaniałych seniorów, następnie przedstawili się gościom i tak nawiązała się integracja międzypokoleniowa, nie mająca końca miła rozmowa. Spotkanie przebiegło w atmosferze wesołej zabawy i dobrego humoru. Podczas spotkania Seniorzy opowiadali o swoim dzieciństwie, zabawach, zabawkach i miłych choć, znacznie innych od obecnych, formach spędzania czasu. Wiele radości sprawiły wszystkim wspólne zabawy kołowe, taneczne. Na zakończenie dzieci w podziękowaniu za przybycie i poświęcony czas wręczyły gościom dyplomy.

czytaj więcej
2024-02-01

W karnawale czas na bale...

                    W karnawale, w karnawale
                    Dookoła wielkie bale,
                    Gdy orkiestra pięknie gra,
                    Dobry humor każdy ma!

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. 1 lutego, mury naszej placówki przeniosły się w kosmos, a dzieci zamieniły się w astronautów i piękne kolorowe postacie. Zabawę pt. "Kosmiczny Bal Karnawałowy" poprowadziły Animatorki z Klubu "Madagaskar" wprawiając wszystkich uczestników zabawy w doskonały karnawałowy nastrój. Pośród rozświetlonych gwiazd i planet, mieniących się statków kosmicznych i rakiet, w towarzystwie astronautów i ufoludków, wszystkie dzieci z naszego przedszkola bawiły się odlotowo![...]

czytaj więcej

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej