tel: 48 610 19 21 e-mail: pspparznice@hot.pl

Aktualności / Przedszkole

Aktualności

2023-12-07

Wizyta Świętego Mikołaja

W mroźną noc grudniową,
Wśród śnieżnej zamieci,
Para reniferów
Z nieba do nas leci.

Ciągną piękne sanie
W złocistym zaprzęgu,
A w saniach Mikołaj
I worek prezentów.

6 grudnia- Mikołajki… Długo wyczekiwany dzień, w którym dzieci jak zaczarowane same szybko wstały i bez żadnego ociągania pojawiły się w przedszkolu. Każde dziecko cały rok ciężko pracowało na to, aby właśnie w tym dniu spotkać Świętego Mikołaja i móc odebrać od Niego podarunek [...]

czytaj więcej
2023-11-30

Magia i czary, czyli przedszkolne Andrzejki

"Hokus pokus, czary mary...
Niech się spełnią andrzejkowe czary..."

30 listopada  był dla wszystkich przedszkolaków wyjątkowy. Właśnie w tym dniu dzieci miały okazję przenieść się w magiczny świat wróżb…Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji [...]

czytaj więcej
2023-11-30

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Mój przyjaciel Miś"

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „ Mój przyjaciel Miś”, który był skierowany do  dzieci z oddziałów przedszkolnych. Konkurs wzbudził duże zainteresowanie. Do Organizatorów napłynęło wiele ciekawych, kreatywnych i pomysłowych prac. Wyłoniono następujących zwycięzców:

Kategoria wiekowa- 3-4 latki:

I miejsce- Adam Kubat, gr. Pszczółki
II miejsce-  Julia Mazurkiewicz, gr. Żabki
III miejsce- Mikołaj Jarecki, gr. Pszczółki

Wyróżnienie otrzymali: Zofia Adamczyk, gr. Motylki i Hanna Latała, gr. Pszczółki.

Kategoria wiekowa- 5-6 latki:

I miejsce- Ksawery Szafrański, gr. Misie
II miejsce- Natalia Chełmińska, gr. Jeżyki
III miejsce- Hanna Kuleta, gr. Biedronki

Wyróżnienie otrzymali: Rozalia Frąk, gr. Biedronki, Adam Markowski, gr. Jeżyki oraz Wojciech Rogala, gr. Biedronki.

Dziękujemy za tak liczny udział. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy [...]

czytaj więcej
2023-11-24

Dzień Pluszowego Misia

"Miś pluszowy, Miś kudłaty,
Biały, czarny lub łaciaty.
Wszystkie misie my kochamy,
Bo ich święto dzisiaj mamy."

24 listopada wszystkie przedszkolaki świętowały w swoich grupach Dzień Pluszowego Misia. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: odwiedziny Misia, zabawy taneczne oraz ruchowe, plastyczne, konkursy, przejście przez misiowy tunel, misiowa gimnastyka, fotobudki, a nawet degustacja miodu.  [...].

czytaj więcej
2023-11-20

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

“Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie.” J. Korczak

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Data ta upamiętnia rocznicę podpisania Konwencji o prawach dziecka – najważniejszego dokumentu gwarantującego prawa wszystkim dzieciom niezależnie od koloru skóry, wyznania, pochodzenia czy miejsca zamieszkania.

Jak co roku oddziały przedszkolne również wzięły udział w obchodach. Z tej okazji wszystkie dzieci ubrane były w kolor Niebieski - jako symbol UNICEF „Jedności” dzieci na całym świecie. W czasie zajęć dydaktycznych przedszkolaki szczegółowo omówiły prawa oraz obowiązki dzieci, uczestniczyły w różnego rodzaju zabawach poświęconych temu dniu. Podsumowaniem dnia był wspólny przemarsz przedszkolaków.

#unicefpoland

#WorldChildrensDay

czytaj więcej
2023-11-10

Pasowanie na Przedszkolaka

9 listopada odbyła się ważna uroczystość dla dzieci, które po raz pierwszy w tym roku szkolnym zawitały do naszego przedszkola. Dzieci z najmłodszych grup - Motylki i Żabki wstąpiły do grona pełnoprawnych przedszkolaków.  Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. [...] 

czytaj więcej
2023-11-09

Narodowe Święto Niepodległości

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli.

Dlatego też 9 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w której nasi przedstawiciele- grupa Jeżyki, wzięli udział. 

W każdej z grup odbyła się także lekcja patriotyzmu, dzieci poznawały bądź utrwalały narodowe symbole, wykonywały patriotyczne prace plastyczne a także odśpiewały Hymn Polski.

 

czytaj więcej
2023-11-09

Rozstrzygnięcie konkursu "Jesienne drzewo"

W listopadzie rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt. „ Jesienne Drzewo”, który był skierowany do  dzieci z oddziałów przedszkolnych. Konkurs wzbudził duże zainteresowanie. Do Organizatorów napłynęło wiele ciekawych, kreatywnych i pomysłowych prac. Komisja miała bardzo trudny orzech do zgryzienia, ale ostatecznie wyłoniła zwycięzców.

Kategoria wiekowa- 5-6 latki:

I miejsce- Iga Polak, gr. Jeżyki
II miejsce- Wojciech Rogala, gr Biedronki
III miejsce- Oliwier Osiński, gr. Jeżyki

Wyróżnienie otrzymali: Tymon Skopek, gr. Misie oraz Piotr Potempski, gr. Biedronki .

Kategoria wiekowa- 3-4 latki:

I miejsce- Gabriela Mucha, gr. Pszczółki
II miejsce-  Alicja Dziedzic, gr. Pszczółki
III miejsce- Zuzanna Gębska, gr. Motylki

 Wyróżnienie otrzymał Wiktor Kosmala, gr. Pszczółki.

Dziękujemy za tak liczny udział. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

czytaj więcej
2023-11-07

Spotkanie z Policjantem

             "Dziś nas uczył Pan Policjant,
              Jak się chodzi po ulicach..."

7 listopada przyjechali do nas długo wyczekiwani goście... Policjanci z Posterunku Policji w Kowali. 

Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach. Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach w ruchu drogowym, przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba lub gdy zobaczymy wypadek. Zaprezentowali dzieciom bajkę edukacyjną, która w przystępny sposób mówiła o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.  Dzieci z grupy Jeżyki zaśpiewały piosenkę o kolorach sygnalizatora, a dzieci z grupy Pszczółki powiedziały wierszyk i wręczyły gościom pamiątkowe dyplomy oraz książeczkę z rysunkami wykonanymi przez dzieci, w ramach podziękowania.

 Dziękujemy Panom Policjantom za wspaniałe przeżycia, przypomnienie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta. [...]

czytaj więcej
2023-11-07

Konkurs "wpłat na Radę Rodziców"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Regulamin dostępny po kliknięciu w aktualność[...]

czytaj więcej
2023-11-06

Teatrzyk "Przygody Krecika"

6 listopada przedszkolaki obejrzały spektakl teatralny pt.: „Przygody Krecika” w wykonaniu aktorów ze Studia Teatralnego KRAK-ART z Krakowa.
Tytułowy bohater – mały Krecik, pewnego dnia postanowił wyprowadzić się z kopca i znaleźć bardziej przytulne mieszkanie, duże i jasne. Bohater poznaje różne zwierzątka, które opowiadają mu o swoich domach. Dzieci mogły zobaczyć, który dom – ul, dziupla, norka, czy gniazdko na samym szczycie drzewa – spodoba się Krecikowi. Każdy z nas przecież marzy czasem, aby mieszkać gdzie indziej: zamienić miejski zgiełk na spokój przedmieścia, albo przeprowadzić się z małego mieszkania do przestronnego domu.

A jaki morał płynie z tego przedstawienia: oczywiście „nie ma jak w domu!” [...]

czytaj więcej
2023-11-06

Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin Walta Disney’a. Święto stało się okazją, aby przypomnieć ulubionych bajkowych bohaterów, zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować dzieci z naszego przedszkola do wspólnej zabawy w „bajkowym wymiarze”. [...]

czytaj więcej
2023-11-06

Góra grosza

Jak co roku, na przełomie listopada i grudnia, nasza placówka bierze udział w akcji – Góra Grosza. Zebrane pieniądze przekazywane są na pomoc psychologiczną i rzeczową dla dzieci, które jej potrzebują i tych które nie wychowują się w swojej rodzinie.

Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.
Głównym obszarem wsparcia jest:
a) pomoc dla rodzinnej pieczy zastępczej
b) pomoc dla instytucjonalnej pieczy zastępczej
c) usamodzielnianej młodzieży z pieczy zastępczej
d) programy dla rodzin zastępczych i adopcyjnych
e) programy dla dzieci jak i dla osób z ich otoczenia
f) lokalne programy w zakresie pomocy dziecku i rodzinie.

Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet (od 1 gr do 5 zł) w placówkach w całej Polsce od dnia 01.11.2023 do 29.02.2024.

czytaj więcej
2023-10-30

Dzień Dyni

Dynie małe, dynie duże
Dynie w dole, dynie w górze 
Dynie z lewej, dynie z prawej
Dynie kręcą się w zabawie.

30 października w naszym przedszkolu odbył się Dzień Dyni. Dzieci  uczestniczyły w zajęciach, podczas których poznały bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. Z tej okazji nasze przedszkole zamieniło się w dyniową krainę, w której królował kolor żółty i pomarańczowy „Dzień Dyni” pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń, wzbogacił naszą wiedzę na ich temat i pomógł poznać  dynię do zewnątrz i od środka . Podczas wspólnych zabaw dzieci brały  udział w licznych zabawach z udziałem dyni: dyniowy mini golf, slalom dyniowy, dyniowe zawody, celowanie piłeczką do dyni, wykonały też różne prace plastyczne o tematyce dyni a także eksperymenty.

Ten dzień był pełen wrażeń i radości.

czytaj więcej
2023-10-19

Dzień papieski

19 października zgromadziliśmy się wokół naszego Patrona - Świętego Jana Pawła II, by uczcić pamięć największego Syna polskiej ziemi, wybitnego człowieka, nauczyciela, kapłana, przyjaciela dzieci i młodzieży. Dokładnie 45 lat temu kardynał Karol Wojtyła został wybrany na Stolicę Piotrową.

 Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, przedszkolaki oraz cała społeczność zapewniała przed Jego wizerunkiem, że pamięta i zawsze pamiętać będzie o zasługach papieża dla całego Kościoła.

czytaj więcej
2023-10-17

Wycieczka do Manufaktury Słodyczy

W piękny październikowy dzień dzieci z grupy Jeżyki i Biedronki,  wybrały się wraz z Wychowawcami na wycieczkę do Manufaktury Słodyczy w Radomiu. Dzieci samodzielnie wykonały lizaki i cukierki, które zabrały potem do domu. Korzystając z pięknej pogody spacerowały także po Starym Ogrodzie i miło spędziły czas na pobliskim placu zabaw.

czytaj więcej
2023-10-06

Dzień uśmiechu

6 października nasze przedszkole włączyło się w obchody Światowego Dnia Uśmiechu. Pomysłodawcą radosnego święta jest Harvey Ball, autor symbolu żółtej uśmiechniętej buzi. Głównym celem jest uświadomienie dzieciom znaczenia optymistycznego podejścia do życia. Uśmiech nic nas nie kosztuje, a tak wiele może znaczyć dla drugiego człowieka. Dzielmy się nim, każdego dnia, tak jak dzieci z grupy Pszczółki dzieliły się "uśmiechem"  z całą społecznością przedszkolną.

Tego dnia przedszkolaki we wszystkich grupach starały się zachować dobry humor i uśmiech na twarzy.  Na dzieci czekało wiele zabaw i pląsów przy muzyce, do których biletem wstępu był uśmiech od ucha do ucha. Był to dzień pełen radości i wesołej zabawy.

Wszystkim przedszkolakom życzymy, aby uśmiech gościł na ich twarzy zawsze, nie tylko od święta :-)

czytaj więcej
2023-09-29

Dzień Chłopaka w stylu Indiańskim

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola.

Bardzo ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym roku już w piątek 29 września chłopcy zaczęli świętowanie i to w iście indiańskim stylu. We wszystkich grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki, własnoręcznie namalowane laurki, złożyły życzenia, uściskały, a czasem nawet ucałowały [...]

czytaj więcej
2023-09-28

Próbna ewakuacja w Oddziałach Przedszkolnych i Szkole Podstawowej

Dnia 28 września 2023 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II, miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa. W próbnej ewakuacji udział wzięły dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniowie szkoły, nauczyciele i wszyscy pracownicy placówki. 

O godzinie 11.00 po usłyszeniu sygnału alarmowego uczniowie, nauczyciele, dyrekcja, pracownicy administracji i obsługi, zachowując zasady bezpieczeństwa, szybko i sprawnie oznaczonymi drogami ewakuacyjnymi opuścili budynek szkoły i udali się na miejsce zbiórki [...]

czytaj więcej
2023-09-28

Europejski Dzień Języków

26 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Europejski Dzień Języków Obcych, którego celem jest zwrócenie uwagi na wielojęzyczność i wartość, jaką niesie we współczesnym świecie znajomość języków obcych. Poprzez atrakcyjną formę obchodów chcemy zachęcić dzieci do ich nauki. Z tej okazji nasze przedszkolaki wybrały się w podróż po Wielkiej Brytanii, Włoch i Danii. Poznały ich mapę, godło, flagę oraz historię, dowiedziały się o ważnych miejscach, zabytkach. A wszystko to, aby zachęcić dzieci do nauki języków obcych. 

czytaj więcej
2023-09-24

Wizyta Pani Jesień

Dnia 22 września do drzwi każdej grupy przedszkolnej zapukała Pani Jesień...

Ubrana była w bordową suknię w kolorowe liście, miała słomiany kapelusz na głowie, a w dłoni trzymała ciężki kosz z darami jesieni. Dzieci uważnie słuchały wiersza o tematyce jesiennej,odpowiadały na zadane pytania, odgadywały jesienne zagadki. Na koniec spotkania Pani Jesień obdarowała każde dziecko pysznym ciasteczkiem w czekoladzie wyglądu grzybka.

Celem dzisiejszego wydarzenia w przedszkolu było utrwalenie wiadomości o porze roku, jaką jest jesień a także rozpoznawanie jej charakterystycznych cech.

czytaj więcej
2023-09-20

Dzień Przedszkolaka

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat

Janusz Korczak

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci.

Dzień ten ma również dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem. I tak też było w naszych oddziałach przedszkolnych [...]

czytaj więcej
2023-09-15

Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w wielu zabawach, które miały na celu pomóc im odkrywać talenty, poznawać ich mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

Ten dzień, to wspaniały czas do rozmowy z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent [...]

czytaj więcej

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej