Uwaga! konkurs! Aktualności

Uwaga! konkurs!2024-04-23

REGULAMIN KONKURSU RECYTATORSKIEGO

,,Śladami Brzechwy i Tuwima”

1.Organizatorem Konkursu recytatorskiego „Śladami Brzechwy i Tuwima”, zwanego dalej Konkursem, są oddziały przedszkolne w PSP im. Jana Pawła II w Parznicach.

2.Cele konkursu:

1. popularyzowanie poezji dziecięcej,
  2. rozwijanie zdolności recytatorskich,
  3. zainteresowanie dzieci poezją,
  4. zachęcanie do występów publicznych,
  5. prezentacja umiejętności dzieci,
  6. uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

3.Zasady uczestnictwa:

1. konkurs przeznaczony jest dla dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Parznicach,
  2. konkurs będzie przeprowadzony z podziałem na dwie  kategorie wiekowe:

I kategoria – dzieci 3 i 4 letnie

II kategoria –dzieci 5 i 6 letnie

1. konkurs będzie miał formę prezentacji ustnej dowolnego utworu poetyckiego Juliana Tuwima lub Jana Brzechwy (może to być cały wiersz, bądź jego fragment, jeśli wiersz jest długi),
  2. zgłoszenia do konkursu dokonuje rodzic u nauczyciela prowadzącego grupę do dnia 7 maja 2024 roku wypełniając kartę zgłoszeniową dostępną w Załączniku.

4.Przebieg konkursu:
Konkurs recytatorski odbędzie się w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Parznicach  dnia 9 maja 2024r. (czwartek) ok. godz. 10:30. Po zaprezentowaniu przez dzieci przygotowanych wierszy komisja uda się na naradę, po której zostanie ogłoszony werdykt.

5.Kryteria oceny:
Komisja dokona oceny wg następujących kryteriów:

1. dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie,
  2. interpretacja tekstu,
  3. kultura słowa (wyrazistość artykulacyjna, słyszalność),
  4. ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój, rekwizyt).

Komisję konkursową powołuje Organizator. Recytację ocenia komisja stosując skalę 1-5 punktów.

6.Nagrody:
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy. Organizator przewiduje przyznanie nagród za miejsca I, II, III oraz wyróżnień. Organizator dopuszcza możliwość przyznania dodatkowych nagród. Zgłoszenie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu.

7. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone 9 maja na stronie internetowej oddziałów przedszkolnych.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Karta zgłoszeniowa.docx