Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /home/gimparz/domains/pspparznice.pl/public_html/przedszkole/system/helpers/url_helper.php on line 162
Archiwum aktualności / Przedszkole

tel: 48 610 19 21 e-mail: pspparznice@hot.pl

Archiwum aktualności / Przedszkole

Archiwum Aktualności

2023-09-14

Ubezpieczenie przedszkolaków

Szanowni Państwo, 

informacje na temat oferty ubezpieczenia od NNW dzieci i młodzieży na nowy rok szkolny 2023/2024 znajdują się w zakładce Kącik dla rodziców/ Ubezpieczenie bądź po kliknięciu w aktualność.

czytaj więcej
2023-09-14

Dzień Kropki

Zachęcamy do celebrowania Dnia Kropki już w ten piątek- 15 września :-)

czytaj więcej
2023-08-01

Adaptacja- rady dla rodziców

Drodzy Rodzice!

Debiut w przedszkolu to niełatwa sprawa.... Adaptacja w przedszkolu to burzliwy czas i ciężko stwierdzić, kogo ta burza dosięga najbardziej – dziecko, rodzica czy nauczyciela? Ponieważ wrzesień nadejdzie jak zawsze szybciej niż można się tego spodziewać, już dziś warto zastanowić się, jak zaplanować pierwsze dni w przedszkolu. Publikujemy kilka wskazówek, jak przygotować dziecko do przedszkola.

czytaj więcej
2023-07-28

Zebranie organizacyjne/ Dzień Adaptacyjny

Drodzy Rodzice,

Informujemy, iż zebranie organizacyjne na rok szkolny 2023/24, dla wszystkich grup przedszkolnych, odbędzie się 31.08.2023r. (czwartek) o godz. 15.30.

01.09.2023r. (piątek), w godzinach 10.00 do 12.00, przewidziany jest dzień adaptacyjny dla nowo przyjętych przedszkolaków. Serdecznie zapraszamy.

 Dyrekcja oraz Wychowawcy PSP w  Parznicach

czytaj więcej
2023-07-03

Życzenia na wakacje

Drogie Dzieci! Drodzy Rodzice!

Z okazji zakończenia roku szkolnego 
pragniemy podziękować wszystkim Rodzicom i Przedszkolakom 
za niezwykły  rok pełen pracy i wysiłku, 
oraz za wszystkie dobre chwile i wzorową współpracę.

Serdecznie życzymy, aby nadchodzące wakacje
Były radosne, ciekawe, słoneczne,
A przede wszystkim bezpieczne,
By sprzyjały poznawaniu ciekawych miejsc
I zawieraniu nowych przyjaźni.
Życzymy, by wakacje były czasem zasłużonego
I efektywnego wypoczynku,
Byśmy wszyscy mogli nabrać sił,
Zapału do pracy i do wesołych zabaw w przedszkolu
W kolejnym roku szkolnym.

Dyrekcja, Wychowawcy, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy Oddziałów Przedszkolnych [...]

czytaj więcej
2023-07-03

Bezpieczne wakacje

Ostatnie dni roku szkolnego, a także pierwsze dni wakacji, stanowią idealny moment na poruszenie tematyki bezpieczeństwa podczas wakacji.

Wakacje to przede wszystkim czas zabawy i odpoczynku. Każdy z nas ma swój pomysł i sposób na spędzenie wolnego czasu. Ważne jednak, by w każdym miejscu pamiętać o bezpieczeństwie i zachowaniu odpowiedniej ostrożności. 

czytaj więcej
2023-06-26

Wycieczka do Muzeum Wsi Radomskiej

26 czerwca dzieci z grupy Motylki i Pszczółki wybrały się na ostatnią w tym roku szkolnym wycieczkę do Muzeum Wsi Radomskiej. Przedszkolaki miały okazję spacerować po terenie muzeum, pobawić się na placu zabaw, a przede wszystkim uczestniczyć w ognisku i zjeść pyszną kiełbaskę, a także przygotowane na tę okazję przysmaki. Piknik na terenie muzeum dzięki pięknej pogodzie a także wspaniałym nastrojom dzieci można zaliczyć do udanych :-)

czytaj więcej
2023-06-26

pokazy taneczne "Frajda"

Przez cały rok szkolny dzieci ze starszych grup przedszkolnych miały okazję uczestniczyć w zajęciach tanecznych organizowanych przez "Frajdę". Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów dzieci z grupy Biedronki, Misie i Tropiciele, zdobywały pierwsze taneczne szlify, ucząc się kroków tanecznych a także kolekcjonując "bakcyle". 

17 czerwca w Szkole Muzyczne w Radomiu odbył się pokaz taneczny, na który zostali zaproszeni rodzice a także najbliżsi dzieci, żeby zaprezentować swoje umiejętności a także odebrać zasłużone dyplomy i nagrody.

czytaj więcej
2023-06-26

Podsumowanie projektu "Mała Fabryka Eksperymentów"

W roku szkolnym 2022/23 w grupie Motylki realizowany był projekt edukacyjny „Mała Fabryka Eksperymentów”. W ramach realizacji projektu dzieci z grupy Motylki razem z Wychowawcami, wykonały 12 eksperymentów, rozbudzających ciekawość poznawczą, myślenie przyczynowo- skutkowe oraz aktywność dzieci. Motylki z wielkim zaangażowaniem i zaciekawieniem obserwowały wyniki kolejnych eksperymentów, a także samodzielnie brały w nich udział zdobywając tym samym nową wiedzę i umiejętności.

Projekt przyczynił się do rozwijania kreatywnego myślenia u dzieci, wyobraźni, zmobilizował do obserwacji i wyciągania wniosków, a przede wszystkim zachęcił do czerpania radości płynącej z odkrywania nieznanych właściwości przedmiotów i zjawisk. Dzieci wykonując eksperymenty, pobudzające dociekliwość, myślenie przyczynowo- skutkowe, zainteresowanie otaczającym światem i wyobraźnię dzieci, otrzymały certyfikat za zaangażowanie i udział w projekcie. [...]

czytaj więcej
2023-06-17

Pożegnanie zerówki

  "Pożegnamy przedszkole,
Pokłonimy się szkole,
Nową drogą ruszymy odważnie..."

Z tymi słowami dzieci z grupy Biedronki, pożegnały się z przedszkolem, by od września ruszyć dumnie w szkolne progi. Dzieci z zerówki przygotowały wspaniałą Akademię, podczas której przedstawili rodzicom, nauczycielom, Dyrekcji i młodszym kolegom to, czego nauczyli się przez okres przedszkola. Był polonez, piosenki, tańce, wierszyki na podziękowanie dla nauczycieli, Dyrekcji, a także wszystkich pracowników przedszkola.

Kochane Biedronki, życzymy Wam powodzenia, gdy we wrześniu przekroczycie mury szkoły. Wierzymy, że sobie świetnie poradzicie, już jako pierwszoklasiści.

czytaj więcej
2023-06-15

Wycieczka do Bałtowa

14 czerwca 2023r. przedszkolaki z grupy Misie, Żabki, Tropiciele i Biedronki pojechały na wycieczkę do Bałtowa.  Program zawierał najważniejsze atrakcje, takie jak: zwiedzanie Jura Parku,  wizyta w  Sabatówce, podróż schoolbusem  przez Zwierzyniec Górny, spacer dróżkami Zwierzyńca Dolnego, a także smaczny  obiad w Jura Parku. Każde z tych miejsc było niezwykle atrakcyjne dla dzieci. Była to wycieczka wyczerpująca, ale bardzo edukacyjna i pouczająca. Dzieci poznały wiadomości z zakresu ewolucji, zweryfikowały swoją dotychczasową wiedzę o dinozaurach.

Pogoda dopisała, przeżyć, emocji i wspomnień mnóstwo. Dziękujemy rodzicom za pomoc. Dzieciaki,  brawo dla Was za wytrwałość.

czytaj więcej
2023-06-13

Olimpiada sportowa

12 czerwca 2023 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Bardzicach odbyła się XX Międzygminna Olimpiada Przedszkolaków. Nasze przedszkole reprezentowało ośmioro dzieci z najstarszej grupy „Biedronek”.

Olimpiada rozpoczęła się od powitania gości, przedstawienia drużyn. Następnie dzieci wzięły udział we wspólnej rozgrzewce. Na małych sportowców czekało 6 konkurencji. „Biedronki” zajęły pierwsze miejsce. Na uczestników czekały dyplomy, upominki oraz słodki poczęstunek.

czytaj więcej
2023-06-13

Gminny Dzień Dziecka

4 czerwca 2023 roku w naszej gminie miało miejsce bardzo ważne wydarzenie. Tego dnia odbył się Gminny Dzień Dziecka. W ramach tegorocznych obchodów zorganizowano moc atrakcji, animacji i licznych występów. Na scenie nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy Misie i Tropiciele wykonując taniec "Krakowiak".

czytaj więcej
2023-06-12

Ekologiczny piknik rodzinny

7 czerwca na terenie naszej placówki odbył się Ekologiczny Piknik Rodzinny. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
w Warszawie
pod patronatem p. Anny Moskwy – Minister Klimatu i Środowiska. Impreza miała na celu zwiększenie świadomości ekologicznej i promowanie proekologicznych działań. Została zorganizowana przez PSP im. Jana Pawła II w Parznicach przy współpracy z Urzędem Gminy w Kowali.

Piknik zgromadził przedszkolaków, uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Miło było nam gościć Wójta Gminy Kowala p. Dariusza Bulskiego, p. Annę Buczmę – Kierownik Referatu Ochrony Środowiska, Pracowników Gminy, p. Karolinę Kwiecień – Przewodniczącą Rady Rodziców, p. Barbarę Kołodziejczyk – Radną Gminy, p. Łukasza Wakułę – Przedstawiciela Rodziców oraz wszystkich przybyłych na tę uroczystość. O godz.11.00 Dyrektor Szkoły – p. Jacek Jóźwiak rozpoczął spotkanie poprzez powitanie oraz przedstawienie rysu organizacyjnego Rodzinnego Pikniku Ekologicznego. Następnie głos zabrali zaproszeni Goście, życząc udanej zabawy i miłych wrażeń.

Tego dnia dzieci z oddziałów przedszkolnych świętowały również Dzień Mamy i Taty i z tej okazji przygotowały dla rodziców piękną akademię, wypełnioną piosenkami, wierszami, życzeniami i tańcem. Niejednemu rodzicowi ze wzruszenia zakręciła się łezka w oku. Po występach na gości czekał słodki poczęstunek, a także rozmaite atrakcje dostępne na Ekologicznym Pikniku Rodzinnym. [...]
 

czytaj więcej
2023-06-02

Dzień Dziecka

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.”

Janusz Korczak

Jest w kalendarzu szczególna data, dobrze znana najmłodszym: 1 czerwca. Wówczas obchodzimy w Polsce Międzynarodowy Dzień Dziecka. Mając na uwadze, że w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim zależy, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany.

W oddziałach przedszkolnych również celebrowaliśmy ten dzień. Pani Dyrektor z Panem Dyrektorem złożyli wszystkim dzieciom życzenia. Każde Dziecko otrzymało prezent, przygotowany przez rodziców. Były też tańce, wspólne zabawy w sali i na świeżym powietrzu. Na zakończenie czekał na dzieci słodki poczęstunek LODY. Z twarzy dzieci nie schodził uśmiech.

Dziękujemy Radzie Rodziców za włączenie się w uroczystości Dnia Dziecka.

I choć składałyśmy już życzenia wszystkim Przedszkolakom w dniu Ich święta, powtórzymy:  

Drogie Dzieci! Życzymy Wam radości i uśmiechu nie tylko w tym wyjątkowym dniu, ale przez cały rok! Niech każdy Wasz kolejny dzień będzie niesamowity i wyjątkowy!

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia [...]

czytaj więcej
2023-05-31

1 czerwca - Dzień Dziecka

                            Z  okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim dzieciom, tym małym i dużym 

                                              wielu powodów do uśmiechu w każdej sekundzie, 

                                                              radości w każdej minucie,

                                  pogody w każdej godzinie i szczęścia przez całe życie.

                                  Rozwoju swoich pasji i talentów oraz beztroskiej zabawy.

                    Spełnienia wszystkich marzeń, prawdziwych przyjaciół i kochającej rodziny.

                                                                                               Najserdeczniejsze życzenia składają

                                             Dyrekcja, Wychowawcy oraz Pracownicy Oddziałów Przedszkolnych

czytaj więcej
2023-05-29

Mobilne planetarium

Dziś gościliśmy w naszym przedszkolu mobilne planetarium. Pokaz dla każdej grupy odbywał się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej. W jednej chwili, wszystkie dzieci przeniosły się w świat tajemnic i zagadek kosmosu. Przedszkolaki odbyły podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu. Pokaz dostarczył każdemu wielu ciekawych wrażeń.

czytaj więcej
2023-05-25

Najlepsze życzenia dla kochanych Mam

Z okazji pięknego święta- Dnia Matki, składamy wszystkim Mamom najserdeczniejsze życzenia, wszelkiej pomyślności oraz pogody ducha.

                                                  Przyjmijcie Mamy życzenia,
                                                  Niech Wam się spełnią marzenia.
                                                  Bądźcie zawsze pełne do swoich dzieci miłości,
                                                  Niech Wam nie zabraknie cierpliwości.
                                                  Niech Was nie złoszczą wybryki
                                                  I niech Was nie drażnią dzieci okrzyki.
                                                  Niech buzia Wam się uśmiecha,
                                                  Gdy postęp robi Wasza Pociecha
.

Wszystkiego najlepszego życzą Dyrekcja, Wychowawcy oraz Pracownicy Oddziałów Przedszkolnych przy PSP im. Jana Pawła II  :-)

czytaj więcej
2023-05-22

Wizyta kucyka

22 maja dzieci z grupy Motylki i Pszczółki odwiedził niezwykły gość- kucyk Roxi. Dzieci były oczarowane kucykiem.Zabawa rozpoczęła się od opowiastek jeździeckich, podczas których dzieci dowiedziały się jak żyją kuce, co jedzą oraz jak bezpiecznie się z nimi obchodzić. Następnie dzieci  mogły skorzystać z przejażdżki na kucyku. Wszystkie przedszkolaki odważnie wsiadły na Roxi. Dumnie się na niej prezentowały. Po przejażdżce Roxi czekała na pogłaskanie a także marchewkowy przysmak. Obcowanie z kucykiem dało dzieciom wiele radości. Była to dla wszystkich świetna zabawa!

 

czytaj więcej
2023-05-19

WYNIKI REKRUTACJI UZUPEŁNIAJĄCEJ

Szanowni Państwo,

Poniżej publikujemy listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do oddziałów przedszkolnych w rekrutacji uzupełniającej w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Parznicach na rok szkolny 2023/2024.

Lista kandydatów przyjętych.docx

Lista kandydatów nieprzyjętych.docx

czytaj więcej
2023-05-17

Konkurs recytatorski "Śladami Brzechwy i Tuwima"

17 maja miał miejsce finał III-go  przedszkolnego konkursu recytatorskiego "Śladami Brzechwy
i Tuwima".
 Bardzo miło jest nam poinformować, iż znamy już laureatów konkursu. Komisja konkursowa w składzie:  Pani Wicedyrektor Anita Kaczówka- Węgrzyn, Pani Agnieszka Piątek oraz Pani bibliotekarka Jadwiga Kwiecień, wytypowała zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Kategoria I- dzieci 3-4 letnie:
1 miejsce-
 Oliwia z gr. Motylki
2 miejsce- Julia z gr. Pszczółki
3 miejsce- Maciej z gr. Motylki

Kategoria II- dzieci 5-6 letnie:       
1 miejsce- Marysia z gr. Biedronki
2 miejsce- Krystian z gr. Misie
3 miejsce- Wiktoria z gr. Tropiciele

Komisja konkursowa przyznała również 2 wyróżnienia:
-Igor  z gr. Biedronki
-Nikola z gr. Biedronki

Pozostali uczestnicy również pokazali bardzo wysoki poziom i otrzymali dyplomy oraz upominki .

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! I dziękujemy Rodzicom za tak piękne przygotowanie dzieci do konkursu.

Fotorelacja po kliknięciu w aktualność.

czytaj więcej
2023-05-03

Wycieczka do Muzeum Wsi Radomskiej

Muzeum Wsi Radomskiej to piękne miejsce, zwłaszcza wiosną. 27 kwietnia dzieci z grup Pszczółki oraz Tropiciele,a 9 maja dzieci z grupy Motylki i Misie,  postanowiły to sprawdzić. Dzieci wraz z Wychowawcami, wybrali się na zwiedzanie Muzeum Wsi Radomskiej oraz organizowane tam warsztaty "Od ziarenka do bochenka". Nasze przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda proces powstawania chleba, na czym polega praca rolnika, młynarza i piekarza, a także własnoręcznie wykonały przepyszne bułeczki. Zwiedziły także zagrody muzealne, dowiadując się jak wyglądały dawne domy a także poznały wiejskie zwierzęta. Zwieńczeniem wycieczki była zabawa na placu zabaw, znajdującym się na terenie Muzeum . 

czytaj więcej
2023-04-23

Dzień Ziemi

21 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci i ich recykling. Nie zabrakło również ciekawych zabaw i aktywizujących zadań dydaktycznych. Przedszkolaki także w sposób praktyczny pokazały, że dbają o środowisko w ramach akcji "Przedszkolak maszeruje, Ziemię ratuje".

czytaj więcej
2023-04-18

Lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych

Szanowni Rodzice,

Poniżej publikujemy listę kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do oddziałów przedszkolnych w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Parznicach na rok szkolny 2023/2024.

Lista kandydatów przyjętych.docx

Lista kandydatów nieprzyjętych.docx

czytaj więcej
2023-04-05

Są takie Święta raz do roku...

„Są takie dni w kalendarzu, na które czekamy z tęsknotą, starannie się do nich przygotowujemy,
by przeżyć  je jak najpiękniej. Już wkrótce uroczyste bicie dzwonów i radosny śpiew Alleluja...
oznajmią nam, że nadeszły największe dla chrześcijan Święta - Wielkanoc (…)".

 

5 kwietnia w naszej szkole odbył się apel przybliżający tradycje i zwyczaje wielkanocne. Uczniowie i przedszkolaki pod opieką wychowawców i nauczycieli  poprzez śpiew, taniec i recytację wprowadzili świąteczny, wielkanocny nastrój. Na uroczystości  obecny był wójt gminy Kowala p. Dariusz Bulski, który złożył serdeczne życzenia. Wszelkiej pomyślności całej społeczności szkolnej składał dyrektor p. Jacek Jóźwiak, Słowo Boże wygłosił ks. Dominik Idziak.
 

czytaj więcej
2023-04-05

Wyniki rekrutacji do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2023/2024

Komisja rekrutacyjna do oddziałów przedszkolnych w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Parznicach przeprowadziła weryfikację wniosków i dokumentów potwierdzających spełnienie przez kandydata warunków do zakwalifikowania do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2023/2024, zgodnie z Uchwałą nr LII.415.2023 Rady Gminy Kowala z dnia 27 stycznia 2023 r. 

Lista kandydatów zakwalifikowanych.docx

Lista kandydatów niezakwalifikowanych.docx

Potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego.docx

Dzieci, które w roku szkolnym 2022/2023 realizowały obowiązek przedszkolny w oddziałach przedszkolnych w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Parznicach i których rodzice złożyli deklaracje o kontynuację wychowania przedszkolnego, zostały przyjęte do oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2023/2024.

Rodzice, którzy złożyli wnioski o przyjęcie dzieci do oddziałów przedszkolnych w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Parznicach w roku szkolnym 2023/2024 i których dzieci zostały zakwalifikowane, proszeni są o wypełnienie oświadczenia woli i dostarczenie do sekretariatu szkoły w dniach 11-13.04.2023 r. do godz. 15:00.

 

 

czytaj więcej
2023-04-05

Życzenia wielkanocne

Z okazji Świąt Wielkanocnych
Przedszkolakom, Rodzicom, Nauczycielom
i Wszystkim Pracownikom naszej szkoły
składamy najserdeczniejsze życzenia.
Niech te Święta wniosą do Waszych serc wiosenną radość,
pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję.
Życzymy zdrowia, cierpliwości i wytrwałości.

Dyrekcja PSP im. Jana Pawła II w Parznicach

czytaj więcej
2023-03-31

Konkurs Piosenki Przedszkolnej pt. „Wiosna, ach to ty”

28 marca odbył się Konkurs Piosenki Przedszkolnej pt. „Wiosna, ach to ty”. Dzieci zaprezentowały piosenki o tematyce wiosennej. Okazało się, że nasze przedszkolaki mają ogromny talent wokalny. Jury w składzie: Pani Dyrektor Anita Kaczówka-Węgrzyn, Pani Katarzyna Kornaus, Pani Agnieszka Piątek po długich naradach zdecydowało:

I miejsce Igor Pietrzyk

II miejsce Maria Zięba

III miejsce Adam Kwiecień

Wyróżnienia otrzymali: Magdalena Olszewska, Aleksandra Piskorz, Alan Pietruszka, Zuzanna Kwiatkowska.

Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie podziękowanie za udział w konkursie. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci oraz zapraszamy do udziału w przyszłych konkursach organizowanych w naszym przedszkolu.

czytaj więcej
2023-03-22

Czysta woda zdrowia doda

Światowy Dzień Wody przypadający na 22 marca to święto najcenniejszego płynu na Ziemi. 

Woda jest nam niezbędna do życia. Nie moglibyśmy cieszyć się życiem i światem, jaki znamy, bez obecności wody. O wodę więc trzeba dbać, oszczędzać, dobrze ją wykorzystywać.

Tego wszystkiego dowiedziały się dzieci z naszego przedszkola podczas obchodów Dnia Wody. [...]

 

czytaj więcej
2023-03-21

Powitanie wiosny

Dziś przedszkolaki ze wszystkich grup witały Panią Wiosnę podczas pochodu z Marzanną. Korytarz przedszkolny zamienił się w kolorową łąkę, dzięki dzieciom, które malowały ją farbami. Odbyły się również poszukiwania oznak wiosny w całym przedszkolu. Pozostałą część dnia spędziliśmy na sportowo, pokonując wiosenny tor przeszkód. Były bocianie chody, jeżykowa ścieżka sensoryczna, żabie skoki, borsucze nory i skok wiewiórki do dziupli.

W pierwszy dzień wiosny obchodzimy również Światowy Dzień Zespołu Downa. Przedszkolaki aktywnie włączyły się do akcji i przyszły dzisiaj w skarpetkach nie do pary. 

czytaj więcej

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej