KOnkurs plastyczny "Ilustracja do ulubionej książki" Aktualności

KOnkurs plastyczny "Ilustracja do ulubionej książki"2024-04-08

Konkurs Plastyczny  „Ilustracja do ulubionej  książki”

Z okazji zbliżającego się  Światowego Dnia Książki zachęcamy wszystkich milusińskich do włączenia się w obchody tego święta i wzięcia udziału w konkursie.

Organizator konkursu:

Organizatorem konkursu są oddziały przedszkolne w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II  w Parznicach.

Cele konkursu:

• Promowanie czytelnictwa wśród dzieci i rodziców
  • Rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci
  • Rozwijanie umiejętności plastycznych
  • Kształtowanie poczucia estetyki
  • Umożliwienie dzieciom zaprezentowania swojego talentu plastycznego

Regulamin:

1. Konkurs adresowany jest  do wszystkich przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat:

• 3- 4 lata / I kategoria wiekowa,
  • 5-6 lat / II kategoria wiekowa

2. Przedmiot konkursu: wykonanie ilustracji do swojej ulubionej bajki, baśni czytanej.

3. Prace powinny być wykonane indywidualnie przez dziecko, w młodszych grupach dopuszcza się niewielkie wsparcie rodzica.

4. Technika: praca płaska- technika dowolna (malowanie, rysowanie, wycinanie, wydzieranie itp.)

5. Format: prace powinny być wykonane w formacie A4 – blok techniczny.

6. Każdy uczestnik konkursu może wykonać jedną pracę konkursową.

7. Każda zgłoszona do konkursu praca plastyczna powinna być podpisana na odwrocie ( imię
i nazwisko dziecka, nazwa grupy, wykorzystany utwór literacki) i zawierać podpisane zgody Załącznik 1.

8. Termin składania prac: 08.04- 19.04.2024r.

9. Dane osobowe uczestników będą wykorzystane wyłącznie w celu wyłonienia i ogłoszenia zwycięzców i przyznania nagród.

10. Oceny prac konkursowych dokona Komisja powołana przez organizatora.

11. Kryteria oceniania:

- pomysłowość, kreatywność, samodzielność

- estetyka wykonania pracy

- oryginalność ujęcia tematu

12. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:

• 3- 4 lata / I kategoria wiekowa,
  • 5-6 lat / II kategoria wiekowa

13. Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się w dniu Światowego Dnia Książki - 23.04.2024 r. Prace nagrodzone zostaną zaprezentowane oraz opublikowane na stronie internetowej oddziałów przedszkolnych.

14. Uczestnicy konkursu otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

15. Wystawa prac pokonkursowych odbędzie się w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Parznicach.

Organizatorzy konkursu